Logo firmy

Proč Austroflamm

Rakouská firma Austroflamm byla založena již v roce 1983. Již od počátku kladla důraz na perfektní zpracování, jednoduchý a bezchybný provoz, estetický vzhled, detailní zpracování a na velmi čisté spalování spolu s vysokou účinností. Celý sortiment této rakouské značky je založený na spalování dřeva jako paliva – obnovitelného zdroje energie. Vzhledem k současnému požadavku dobře izolovaných a nízkoenergetických staveb na mírný, dlouhodobý a rovnoměrný vytápěcí výkon je stále více upřednostňován koncept sálavého tepla. Všechny výrobky firmy Austroflamm jsou tomuto konceptu podřízeny a kromě obvyklých způsobů zapojení krbových vložek do tahových systémů nebo u krbových kamen opláštěním kachlemi, Austroflamm vyvíjí svou vlastní technologii lepší akumulace tepla jak u krbových vložek, tak u krbových kamen. K dalším vlastním vynálezům firmy Austroflamm patří nepochybně také speciální vnitřní keramická vyzdívka jejich ohnišť Keramott. Tato bílá hmota má v závislosti na teplotě ohniště ideální poměr mezi tepelnou izolací a tepelnou akumulací a stará se spolu s předehřívaným vzduchem o čisté nízkoemisní spalování a čisté sklo. Díky vysoké teplotě spalovacího procesu zůstává tato vyzdívka i po dohoření světlá.

V případě zájmu nás kontaktujte ZDE.

IMAGE:  

Speciální vyzdívka Keramott se s ideálním poměrem mezi tepelnou izolací a tepelnou vodivostí stará o čisté, nízkoemisní spalování. Moderní bílá barva zůstává světlá i po dohoření.

Technologie akumulace HMS a XTRA
pro krbová kamna

Společnost Austroflamm vyvinula hmotu s vysokou objemovou hmotností, která dokáže rychle přijímat teplo a poté ho velice dlouhou dobu odevzdávat. HMS je patentovaný materiál s vynikajícími akumulačními vlastnostmi.

 

Kompaktní systém HMS panelů umožňuje realizovat akumulaci na velmi malé ploše. Vysoká akumulační hmotnost přímo souvisí s dobou vyzařování tepla. Krátká doba natopení v kombinaci s dlouhou setrvačností a vysokou účinností je základním rysem HMS systému. Umožňuje využití také v kombinaci s horkovzdušným principem.IMAGE: IMAGE: IMAGE:

 

U technologie XTRA Austroflamm zdvojnásobil hmotnost kamen akumulační hmotou HMS (dle modelu na 260 až 350kg) a kamna osadil systémem volby rychlého startu nebo dlouhého sálání. Na malém půdorysu tak máte kamna s velmi dlouhou akumulací, kde při spálení méně než 9kg dřeva máte příjemné sálavé teplo více jak 12 hodin.IMAGE: IMAGE: IMAGE:


Image -

Image -


Technologie akumulace HMS pro krbové vložky

Akumulace u sálavých typů staveb bývá obvykle spojena s prostorovou náročností v případě instalací dodatečných tahových systémů. Austroflamm stejně jako u krbových kamen používá speciální akumulační hmotu HMS i pro krbové vložky. K dispozici jsou nejen závěsné panely na plášť vložky, ale i spalinové systémy prstenců nebo HMS boxů. Na malém prostoru tak máte možnost umístit více než 200kg akumulační hmoty a to v praxi znamená 6-8 hodin příjemného sálavého tepla po úplném vyhasnutí ohně.

 

S výrobky Austroflamm poznáte nejen estetiku živého čistého ohně v interiéru, ale zpříjemníte si domov dlouhotrvajícím zdravým sálavým teplem.IMAGE: IMAGE:


Image -